Udział w szkoleniu z „transferów” piłkarskich

Radcy prawni Kancelarii Prawnej WEC Sroczyński i Wspólnicy sp.k., nie tylko występują na konferencjach w roli prelegentów ale również sami doskonalą swoje kompetencje zawodowe.

W ostatnim czasie, mecenas Radosław Kuźniak uczestniczył w Piotrkowie Trybunalskim w szkoleniu transferowym przeprowadzonym przez autoryzowanego pośrednika transakcyjnego przy PZPN. W pierwszym dniu szkolenia omawiane były kwestie związane ze zmianą przynależności zawodników na linii klub odstępujący – klub pozyskujący. Drugiego dnia szkolenia omówiono zaś umowy łączące zawodnika z klubem. W szkoleniu poza mec. Radosławem Kuźniakiem,  uczestniczyli dyrektorzy sportowi klubów piłkarskich z ekstraklasy i zaplecza ekstraklasy oraz skauci.

Na wykładzie zostały poruszone najistotniejsze kwestie związane z ekwiwalentem za wyszkolenie zawodnika, problematyką umów o pracę lub zlecenie i piłkarzami świadczącymi usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Ważnym zagadnieniem, które było omawiane w trakcie szkolenia była problematyka zmian przynależności klubowej.

Inne Artykuły