Konferencja „Prawo Sport Finanse 2018” już za nami.

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. mec. Jacek Sroczyński komplementariusz Kancelarii oraz mec. Radosław Kuźniak uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Sportowego „Prawo Sport Finanse 2018” zorganizowanej przez Koło Naukowe Prawa Sportowego IUS ET SPORT, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W Konferencji wzięli udział przedstawiciele czołowych klubów Ekstraklasy, a także prawnicy zajmujący się na co dzień szeroką tematyką prawa sportowego. W trakcie pierwszego dnia konferencji przedstawiono zagadnienia związane z klauzulami umownymi w kontraktach zawodniczych, kwestie zabezpieczenia interesów klubów piłkarskich na rynku transferowym, oraz przedstawiono zagadnienia związane z przyszłymi zmianami w prawie sportowym. W kuluarach miała miejsce wymiana doświadczeń, a przede wszystkim integracja środowiska osób zajmujących się prawem sportowym.

Drugi dzień konferencji rozpoczął się od zagadnień związanych z wpływem prawa szwajcarskiego na międzynarodowe transfery, oraz najciekawsza część spotkania – RODO w funkcjonowaniu klubów piłkarskich. Ta część konferencji wywołała gorącą dyskusję, w której  aktywny udział wziął Mec. Radosław Kuźniak. Po zakończeniu części oficjalnej dyskusja przeniosła się do kuluarów, gdzie przedstawiciele środowiska wymieniali poglądy dotyczące ochrony danych osobowych w funkcjonowaniu klubów piłkarskich, zwłaszcza w kontekście wchodzących z dniem 25 maja 2018 r.  zmian w tej materii.

Ostatnia część dotyczyła rozstrzygania sporów zarówno na drodze arbitrażu, jak i w postępowaniu przed Sądem Arbitrażowym przy PZPN. Kolejna Konferencja za rok i pełnomocnicy wyrażają wolę aktywnego uczestnictwa w konferencji.

Inne Artykuły